XXI. izložba fotografija autora Osječko-Baranjske županije

XXI. Izložba fotografija autora Osječko-baranjske županije

Nakon stanke od tri godine FOTOKLUB OSIJEK je ponovno organizirao tradicionalnu 21. izložbu fotografija autora Osječko-Baranjske županije. Ove godine fotografije su se mogle slati u dvije kategorije: 1. slobodna tema i 2. slobodna tema (mladi do 18 godina). Na natječaj se prijavilo 50 autora, s više od 250 fotografija. Stručni ocjenjivački sud u sastavu: Valentina Radoš, kustosica Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Marin Topić, majstor fotografije i član ULUPUH-a, i Damir Rajle, majstor fotografije HFS-a i predsjednik Fotokluba Osijek, dodijelio je tri nagrade i tri pohvale u svakoj kategoriji. U kategoriji Slobodna tema prvu je nagradu osvojila Jasmina Gorjanski (za fotografiju Working Day), drugu Zlatko Balentić (Ruke), a treća je pripala Iliji Stanušiću (Čovjek kameleon). U kategoriji Slobodna tema (mladi do 18 godina) prvo je mjesto osvojila Nika Balkić (Playing Yellow), drugu Enya Doboš (Selfy), a treću Lea Popović Basta (Ekskurzija). Pohvaljene su fotografije Željka Vajka, Ankice Molnar Ursić, Silvije Butković, Eme Babić, Ružice Laitkam i Lune Križan. Nagrađene fotografije i drugih 38 odabranih radova moći će se pogledati na izložbi, koja će biti otvorena 19. travnja, u 19 sati u MLU.

IZBOR FOTOGRAFIJA KOJE SU BILE IZLOŽENE NA IZLOŽBI